Kelle diagnoos kehtib 08.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist tahtsin küsida sellist asja, et kui ma olen käinud 2 arsti juures, siis kelle diagnoos kehtib kas viimase või mõlema arsti oma ütleme et on erinev diagnoos näiteks ja kui viimane arst ei ole päri eelmise arstiga siis kas tema diagoos jääb õigeks ja eelmise arsti diagnoos ja tema haiguslugu jääb kehtetuks(või jäävad need mõlemad diagnoosid kehtima) Ja kas see loeb ka kui üks arst on psühhiaatrikliiniku juhataja ja teine on tavaline eraarst(viimane arst kelle juures käisin on eraarst). Oleksin väga tänulik kui saaksite sellele küsimusele vastata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millistest diagnoosidest on jutt? Erinevatel diagnoosidel on ju teatud ühisosa võimalik ja nad ei pruugi teineteist välistada. Eri tohtrite juures ei olnud Te ju samaaegselt, s.o. ajad muutuvad, muutavad ka kaebused-diagnoosid.
Kas Teid huvitab eelkõige diagnoos või eelkõige tervise parandamine?
Mis kaebused, mis vaevab Teid?
Depressioon, näiteks, võib unehäireid tekitada ja kestavad unehäired jällegi depressiooni - diagnoos sõltub ajafaktorist.
Teie tohter selgitab Teile selle diagnostilise eripära.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet