Füüsiline trenn ja vaimne tervis 04.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen mures 20 aastase poja pärast. Ta käib iga päev peale kooli jõutrennnis 2-3 tundi. Trenni tehes tunneb end v hästi, peale trenni on täiesti väsinud, kuid õhtul enam und ei tule. Heal juhul jääb 3-st magama. Hommikul üles kuidagi ei saa, terve päev on väsinud ja vilets olemine. Kas võib olla tegu üleväsimusega, kas füüsiline koormus võib organismi pidevasse ärevusseisundisse viia? Või on tegu depressiooniga? Mida teha?
Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Treening on ilmselt liigselt õhtutundidel. Treeningkoormus on ilmselt ka veidi suur - 1,5 tundi piisab küll. Kui Ta tahab elukutseliseks sportlaseks saada, siis võtku õpikoormust maha. Kui aga tahab õpitöös edeneda, siis võtku veidi füüsilist mahtu vähemaks.
Probleemiks võib olla ka liigselt hiline õhtusöömaaeg.
Apteegi vabamüügiletist saate ka mõningaid rahustavaid vahendeid ja neid võiks lühiaegselt kasutada.
Vajadusel (kui olukord ise ei normaliseeru) konsulteerida tohtriga.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet