halb enesetunne 02.02.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 27.aastane naine, kolme aastase lapse ema. Kasvatan last üksinda. Paar aastat oli täielik depressioon ja väsimus. Midagi teha ei tahtnud, kellegagi suhelda ei tahtnud. Nüüd on umbes pool aastat enesetunne täiesti halvenenud. Tööl ja kodus on kõik enam-vähem OK. Mõtlen koguaeg endale igast haigusi. Olen juba kõikvõimalikud uuringud lasknud ära teha. Neerud, magu, lümfisõlmed, kopsud jne. Kõik on korras. Ainuke tõsine häda on südamerütmihäire, mis on juba 10 aastat , kaasasündinud ja mida ei saagi ära ravida. Üks tablet päevas ja nii surmani. Rütmihäireid nii väga ei tunnegi, aga minu halb enestunne väljendub järgmiselt: nt istun tööl või kodus ja äkki tunnen, et hakkaks nagu ära minestama, pea käib ringi, süda hakkab kloppima, vahepeal ajab iiveldama, käed hakkavad värisema. Vahepeal selline tunne nagu hakkaks hulluks minema. Lähen täiesti paanikasse, et mis nüüd saab, äkki suren ära, mis siis lapsest saab. Mida rohkem mõtlen, seda halvem hakkab. Perearst kirjutas kunagi Xanaxit 0,25 mg. Vahest kui väga paha võtan pool tabletti, aga seda hästi harva. Kas peaksin seda rohtu mingi kuurina võtma ja kui halvasti või hästi see rohi mõjub. Psühholoogilt pole abi otsinud. Ei tea mida teha, püüan olla positiivne, liikuda, aga ikka.....äkki oskate Teie nõu anda.Teid ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Xanaxit tuleb võtta vajadusel - on nagu esmaabi rohi, kiirabi vahend.
Ärevushäirete korral annab endast tunda suhteliselt nõrgem lüli. Pearingluste vastu aitab kehaline aktiivsus, eriti hea on minu harjutstus.
Toimib hästi.
Olge valmis ka uut elukaaslast otsima, leidma ja temaga koos elama. Tuge ja toetust on vaja.
vt minu varasemaid soovitusi ärevushäirete (paanikahoogude ja foobiate) osas. (otsinguga - Contr. F- samaaegselt).
Parimate soovitustega,
Jüri O.-M. Ennet