närvihaige 14.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

jutt on minu 30 a naisest, kes on täielik närvihaige.

Selline staadium esineb tal hüperboolselt. Mõnda aega on kõik korras (mõni päev, teinekord isegi nädal) siis on jälle üliärrituv. Sellel perioodil ajab iga pisemgi detail ta endast välja. Näit. kasvõi inimene, kes ületab vales kohas teed - ja kokkuvõttes saan mina selle viha enda peale.

Küsimus seisneb siis selles, et kas haigus on ravitav, s.t milline on tulemuslikkus? Milline on ravi (ambulatoorne või haigla), milline on ravi kestus ning millised on järel- või kõrvalmõjud - kuivõrd planeerisime lapse sündi, siis kas ravikuur võib seda edasi lükata. Olen aga veendunud, et naise selline olukord mõjub tulevase lapse tervisele rohkem kui laastavalt...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Haiguse tervise seisundi määraku ikkagi tohter, diagnoosi las paneb psühhiaater, ravi siis suunabki tema. Närvilisuseks on põhjusi alati palju, ka nn naiste tsüklid. Arvan, et hingearst ja naistearst annavad Teile mõlemile kõige paremaid soovitusi. Käige vastuvõtul mõlemad. Närvilisus kodus on ka mõningal määral Teie mõjutada.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet