elukaaslase alkoholism 04.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline! 41a. elukaaslane tarvitab tsüklitena alkoholi. See tähendab, et 2-3 kuud ei tarbi tilkagi alkoholi, ka lahjasid jooke mitte. Ja kui siis jooma hakkab, siis joob vähemalt 2 nädalat end pildituks. Sellest jooma-tsüklist ta tavaliselt oma jõududega välja ei tule. Ta lihtsalt ei suuda lõpetada. Alati vägisi jooke käest võttes tuleb lõpp. Tervise taastumisele kulub peale tsüklit ka poolteist-kaks nädalat, enne kui värinad, kohutav higistamine ja öised õudusunenäod läbi saavad. Siis vahetult peale tsüklit on ta valmis arstiabi otsima. Aga kui paar nädalat on mööda läinud, siis ta leiab,et probleemi pole, tema saab ise endaga hakkama ja nii kordub mõne kuu pärast kõik jälle. Kas sellisele probleemile on üldse mingit lahendust? Kuhu võiks pöörduda, kui leian sellise momendi, kus ta on valmis abi otsima? Ta ei usu, ei ampullidesse ega süstidesse, sest neid on ta proovinud, neist abi ei olnud. Imeravitsejatesse puudub samuti usk. Olen temaga koos elanud 12 aastat, hakkan väsima.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Wismari Haigla või siis psühhiaatrid.
Kui suure staažiga Võtjamees ja probleem "sügav," siis ravi ja tervenemine võtavad rohkem aega.
Vajalikud: a) soov oma aeglane enesetapp lõpetada, b) oma elusihid-eesmärgid veidi reljeefsemalt silme ette manada.
Mille-kelle nimel ma siin Ilmamaal elan ja tegutsen?
Võtjamehest peab kujunema Andjamees - endale, lähedastele, Eestirahvale.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet