õnnetu 04.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul selline suur mure,olen vahelduva eduga kasutanud antidepressante ärevushäirete raviks.Sest nendega kaasnesid ka külmavärinad ja sisemised värinad ja kohutav pinge näos! Nüüd olen just lõpetanud peale aastalist võtmist coaxili ja ärevus kohe tagasi,käed ja jalad on märjad ja pinge sees! Tegelen ka joogaga,kepikõnniga,hingamisega ja nüüd hakkasin ka basseinis käima! Mõtlen ka positiivsemalt ja tegelen endaga koguaeg! Tahaks kangesti last ja olen nüüd õnnetu,et kas pean jälle alustama AD võtmist! EI TAHA!!!! Aga mida teha,et ärevust ei oleks,ei oska enam midagi ette võtta,ta lihtsalt tuleb! Koduelu korras,töö ka normaalne!Ehk oskate aidata,või võib ka raseduse ajal kasutada kergema toimega AD!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rasedus korrigeerib paljud häired tervise suunas. Pidage nõu naistetohtriga ja kontrollige end seal. Kui kõik korras, siis saatke telegramm Kurele ja jäätegi siis Lapseootele. AD-d vaja ei ole.
Mina uuriksin veidi rohkem neid ärevuse tekke-põhjusi ja muudaks selles valdkonnas midagi. Hingamise harjutused unustage kiirelt ära - see vajab piisavalt eelteadmisi ja väga head juhendajat. Kehalised harjutused tagavad ka hingamise valdkonna edenemise.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet