kodeerimine 03.01.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Abikaasa käis aastaid tagasi kodeerimisel, et vabaneda joomahoogudest. Kõik toimis, kuid nüüd on saanud see kodeerimise alla käiv aeg täis. Nüüd tundub, et ta hingeelu on paigast ära. Palun Teie arvamust, kas võib olla põhjus kodeerimises või mitte. Tundub, üks sõltuvus on asendunud teisega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peale alkoholiprobleemide on ju ka teisi psüühika- ja kehaprobleeme. Nende raviks on ka muid võimalusi. Kodeerimine ei lahenda ära kõiki probleeme.
Mina peaksin nõu oma tohtriga.
Alkoholist loobumise järgselt võivad mõned liigselt kohvi jooma hakata, mõned leiavad "asendust" mõnedest tablettidest. See nn "asendumine" teatud mõttes on täiesti võimalik.
Kui Ta sai aastapäevad tagasi abi, küll saab siis nüüdki!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet