Närvid,mandlid ja süda 07.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis vahe on psühhiaatril ja psühholoogil?Ja kumma poole ma peax pöörduma?Ei teagi täpselt oma diagnoose.Kuna mul oli krooniline mandlipõletik ja siis hakkasin tundma aeg-ajalt südamekloppimist.Asi läx aga peale suvist angiini õige hullux.Ja arst arvas et mul on närvisüsteem ka kaasa hakanud mängima(Paanikahood).Ta kirjutas mulle välja rahustid(Xanax 0.25mg).Ja siis tehti mulle kõik võimalike uuringuid:Holter,ehho rida vereproove.Ning paistis et need ei olnud kuigi halvad ja ta otsustas mulle cipralexi kirjutada.See aga ei lasnud mul magada.Ja jätsin ära,rahustid aga jäid.Nendega läxki asi paremax.Olen endist 3 korda päevas annust suutnud juba vähendada pool tbl 2korda päevas.Nüüd nädal tagasi käisingi mandliopil.See oli tõesti järjekordne vaimne trauma.Ja kahjux ei saa ma praegu enam alprasolaami kogust vähendada,kuna südamekloppimine,hingamis raskus ja tujutus piinavad.Kuigi ma olen juba üle 3me kuu rahustit võtnud.Kas mul äkki ongi tekkinud sõltuvus?Ja äkki olex arst pidanud mind koos rahustitega ka psühhoteraapiasse saatma?Tunnen ise tahan minna,kuna pingeid ja läbielamisi on küllaga,kaasaarvatud kodune elu.Sest vahepeal tundub et ma ei suuda enda närve kontrollida.Kuigi ta mul ka reumat ei välistanud,siis kas tõesti võivad need südamekloppimised närvidest olla ja kas teraapaia aitax?Kuna nagu ma aru saan siis hingamisraskus ja südamekloppimine võib nii paanika kui reumakardiidi puhul esineda:(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mandlid opereeritud - tore! Edasine kontroll ja soovitused siseorganite-südame osas peretohtri poolt.
Paanikahood (kui need Teil on) vajavad psühhiaatri poolset tähelepanu: diagnoos, ravi, soovitused.
Minu ristkülik-diagonaaliga printsiipi ärge unustage, tabletist ainult ei aita!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet