agressiivne laps 03.10.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.mil mure järgmine:mu poja oli kolme aastane,kui läks lasteaeda ja hakkasid mured pihta.laps keeldus söömast jonnis ja kakles teistega.niipalju oli pahandusi et läksingi tartusse arstide juurde.tehti aju uuring(korras),käisime psühholoogi juures(korras)ja psühhiaatri juures,kus määrati talle raviks feniput.kui kodus hakkasin rohtu andma oksendas välja ja nii terve nädal järjest.lõpetasin rohu andmise ära ja vahetasin lasteaeda.kõik tundus nagu korras olevat.laps ei kaklend ja õppis päris tublisti(eelmises lasteaias ei oskand laps midagi ja kasvatajad karistasid selle eest last).nüüd on laps juba koolis.esimese kuuga on jälle mitu pahandust olnud,ma ei oska midagi enam ettevõtta.olen proovinud rääkida rahulikult ,tulemusteta.olen proovinud olla veidi karmim ,ka tulemusteta.mulle tundub,et ta ei saagi aru mis on hea ja mis on halb.õpetja ei taha teda isegi pikapäevarühma enam,sest ta segab teisi ja kakleb,aga me ei saa teda kuidagi varem lookist ära tuua .
palun andke nõu kuidas sellise lapsega peaksin käituma,et sellised probleemid enam ei jätkuks.
ette tänades murelik lapsevanem

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehaline kontakt lapsega, julgustamine, turvatunne kodus - see esikohal. Kehaliselt anda võimalus maksimaalselt mürada. Soe jook meega ja sooja veega veeprotseduurid õhtul - rahustavad. Pea harjamine juukseharjaga ja õrnalt - rahustab ja lõõgastab pingetest. Veelkord külastada lastepsühhiaatrit.
Hüperaktiivseid lapsi tänapäeval hulgi.
Kannatlikkust ja rahu,
Jüri O.-M. Ennet