teave vaimuhaigusega seonduva kohta 20.06.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas ja kus on võimalik kontrollida, kas kodanik on vaimuhaigena arvel või talle on määratud vaimse seisundi tõttu invaliidsuspension või/ning hooldaja/eestkostja. Kas on võimalik saada teada eestkostja nimi ja kontaktid?

Kahtlen oma korteri üürniku vaimses tervises, kas on üürilepingut võimalik lõpetada kui selgub et ta on selline invaliid, kas tema hooldaja või eestkostja peab teda pidevalt külastama ja kas invaliid oleks pidanud oma seisundist teatama enne üürilepingut?
Juhul kui on tegemist eestkoste all oleva vaimse puudega invaliidiga , kes peab üüri maksma, kas tema või eestkostja? Ja kas tal oli endal õigus üürileping sõlmida?

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tervisega seotud andmed on diskreetsed ja avaldamisele ei kuulu.
Paljud eestkokste seadmised käivad läbi Linnaosa Valitsuse sotsiaaltöötaja ja sealt saate siis andmeid, et kes seda üüri ikkagi maksab.
Kui eestkoste on, siis nii tervise korralduslikud, õiguslikud, majanduslikud küsimused lahendab Eestkostja.
Muud küsimused on juriidilised.
Igal konkreetsel juhul on ka omad eripärasused.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet