kôrgusekartus 24.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

kas kôrgusekartuse puhul vôib tegemist olla mingi füüsilise puudusega (näiteks probleemid sisekôrvas, Meniere sündroom vms) vôi on asi ikkagi ainult psüühikas?
Mida teha, et ebanormaalsest kôrgusekartusest täielikult jagu saada?
Jaan (38.a.)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundhirmud e foobiad on laialt levinenud. Esineb sundhirme ka kõrguse suhtes, s.o. teistele probleeme pole, aga minu jaoks on tõsine probleem. Sisehääl ütleb, et karta vaja pole, aga...
Foobiad on ravitavad.
Psühhiaater aitab ja juhendab.
vt. ka minu varasemaid soovitusi.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet