"sõltuvus" teisest inimesest 04.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on võimalik ravida "sõltuvust" teisest inimesest? Kui suhe, mis kestis 6 aastat sai juba 2 aastat tagasi lbi ja ma ikka ei suuda andestada inimest ja lasta tal minna. Olen saanud haiget ja hoian viha sees. Olen läbi lugenud vist kõik raamatud positiivsest mõtlemisest jne aga mõtlen hommikust õhtuni ainult sellest inimesest. Olen korduvalt esitanud endale küsimuse, mida ma siis tegelikult tahan. Temaga oma elu ma ju siduda ei taha. Kas tahan, et ta tunnistaks, et tegi suure vea või .. ma ei ole sellele küsimusele vastust leidnud. Kas sellise probleemi puhul saab üldse inimest aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Positiivne suhe on kahepoolne. Teil ju (mõlemil) otsus tehtud - lahku.
Teine inimene ei ole ju Teie OMAND. Teile ei ole tunnistusi või ütlungeid vaja, vaja on uut elu kvaliteeti. Endas selgust saate konsultandi juures vesteldes.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet