Paranoiline isiksus 02.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Tean, et paranoiline isiksus kuulub isiksushäire alla. Tahtsin teada, et mis annab tõuke paranoia tekkele? kas see on päritav? Või lihtsalt tingitud keskkonnast, kus elatakse?

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

KÕIK meie psüühikas on ühelt poolt pärilikult ette antud ja teiselt poolt tingitud keskkonnatingimustest, meie eluviisist, enesekujundamisest (kehaliselt, vaimselt, hingeliselt).
Kui leida oma isikuomadustele sobilik (sobilikum) töö- ja tegevusvaldkond, siis see nn ebasoovitav iseloomujoon võib osutuda ning osutub isegi positiivseks.
Enda kujundamisel annab palju-palju ära teha. Kõik suurmehed ja -naised on sellega tõsiselt tegelenud. Seda enam peavad ju siis sellega veidi "väiksemad vennad" tegelema.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet