insuliiniravi kahjulikkusest 21.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mulle tehti 25 aastat tagasi insuliiniravi. Olin 31 korda koomas, nüüd olen kuulnud et insuliiniravi oli väga kahjulik ja tänapäeval vist isegi keelatud. Tahaks väga teada, mis mind nüüd ees ootab, millal võivad ilmneda esimesed sümptomid?. Sain omaarust selle ravi järel oma psühhika päris korda, pole täiendavat ravi 25 aasta jooksul vajanud. Rahusti karp on ikka igaks juhuks kapis, paar korda aastas läheb närv ikka väga mustaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Insuliinravi oli väga kasulik ja heade tulemustega. Kahju, et seda tänapäeval enam ei tehta (töömahukas, eri väljaõppega personal, loodetakse rohkem tänapäeva rohtudele). Olge õnnelik, et õigeaegselt seda ravi saite. Prof. Jüri Saarma tegi oma doktoritöös ka selle valdkonna uuringuid. Tulemused olid ka uurimustöös head. Karta küll midagi vaja ei ole.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet