Rumalad mötted 03.03.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Dr. Jüri O.-M. Ennet

Minu probleemiks on mötted endale liiga teha vöi siis elu vötta. Köik see on seotud minu 3 aastase suhte katkemisega.Peale selle on ka veel teatud hetked ,mil ma ei millestki ,niisama nutma hakkan.Sel momendil tundub elu nii mötetu.Muidugi köik mötted keerlevad suhte ümber,mis löppes.Tunnen et ei saa ilma temata elada . Olen juba korra üritand endale löppu peale teha ,,aga ei julgend. Aga kardan et nörkuse hetkel julgusest äkki puudus ei tule. mida teha ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elu läheb edasi, lihtmineviku "kännu taha" ei saa pidama jääda. Liigne kurvameelsus tuleb "maha raputada" teatud perioodil AD või mõne muu rohu (arst määrab) võtmisega.
Kui austate esivanemate elu ning tegemisi, siis suitsiidimõte võib ainult "filosoofiliselt" mõttelõnga kedrata, praktiline elu peab edasi minema - ainuüksi esivanemate nimel. Aga eelkõige ikkagi Teie enda nimel.
Kui palju langeb vabaduse eest võitlejaid Tšetseenias, Iraagis, Palestiinas jne. - kas nende lähedased peaksid edasisest elust loobuma? Kes siis edasi edasi elaks, vabaduse eest võitleks?
Lõpetage nn leinamine ja elage edasi. Väike arstirohi tuleb esialgu kasuks.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet