viha ja vihkamine 23.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr. Ennet!

MUl on selline suur mure, väga häbi on sellest rääkida. Minu sees on suur viha ja vihkamine, kõigi ja kõige vastu. Ma´olen nagu tiksuv pomm, kardan et ei suuda seda kõike enam varsti kannatada ja teen midagi jubedat. Tahaks kõigi peale karjuda ja kõiki solvata ja süüdistada. Ei tule endaga enam kuidagi toime. Viimasel ajal on palju halvasti läinud ja mulle tundus, et paljud inimesed on mind hüljanud, mida nad ise ütlevad, et pole seda teinud. Nad ütlevad, et ma ise ei taha endaga lihtsalt toime tulla. Aga ma ei tea enam mida teha, sest kõik minu sees on kontrolli alt väljunud ja ma tunnen, et olen nagu mingi psühhopaat, kuid asi on selles, et ma ei saa endale ka kedagi hingele lähedale lasta, hirm on nii suur, et keegi võib näha mis mu sees toimub. Palun öelge mida teha,

lugupidamisega,

Helin

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas üleväsimus, pettumus, stress, depressiooni parasjagu või kõike mingil määral? Olenevalt probleemi "mustrist" tuleneb ka ravi.
Pihtimine tohtrile, õige töö- ja puhkerežiim, tervislikud eluviisid - seda esiteks.
Väärtushinnangute "sõelumine" - mis on ikkagi minu jaoks tähtis!
Võimalusi aitamiseks mitmeid.
Alustage tohtrist, psühhiaatrist.
Ilus talveilm, rahvuspüha - jalutama. Pikem jalutuskäik ja Päike ja lumi ja karge talveilm. Saate endale Päikeseorgeni rinna sisse!
Päikest südamesse,
Jüri O.-M. Ennet