Imovane 18.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lugesin eelpool selle ravimi kohta Tatjana lugu. Imovanest on minul isiklik kogemus selline, et peale ravimi sissevõtmist võib veel kaua üleval olla ja tegutseda, kuid selle perioodi kohta on täielik mälulünk. Selle ravimi toime ajal olen teinud totraid asju ja kirjutanud internetis absurdseid seosetuid tekste. Kujutan ette, et ta toimib nagu narkoos. Midagi taolist polnud kiirestitoimivate etaminaalnaatriumi, estimaali ega mistahes teiste ravimite puhul. Mõistan, et see ravim ei vasta hea unerohu omadustele ja teda ei tohiks kasutada, kuid paremat praegu silmapiiril ei näe.
Kas minu kogemus võib olla seotud ravimiga või hakkab mul "ära keerama"?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui oleks vaid üks ja ainumas, mis kõigile v. hästi toimib, siis oleks ju küll lihtne. Nii ei ole. Rohud on eri toime-kanalitega ja ka inimesed on erinevad. Vaja leida konkreetsele inimesele antud olukorras sobiv rohi.
Võtke osa lõbuseltside tegevusest (isetegevusest), lugege vähem ajalehti ning rohkem raamatuid ja vajategi parasjagu vähem "imevanasid".
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet