stress häirib elu 16.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 24-aastane.Kõik sai alguse 3 kuud tagasi.Elukaaslasel tulid epilepsiahood(2 korda),sain täieliku shoki.Enam ei saanud seda hirmsat pilti silme eest,magada ei saanud,pidev hirm oli.Päevade kaupa kõht lahtinii,et töölgi käia ei saanud.Ajapikku pildid ähmastusid,aga olen nüüd langenud täielikku stressi.Und ei ole,magan rahutult,üldse väga rahutu olek.Ärritun väga kiiresti lapse peale(4-a),ei suuda keskenduda,igasugune huvi kõige vastu on kadunud.Tööl ei suuda 8 tundi paigal olla,iiveldama ajab,õhupuudus tekib,ära tahaks joosta.Aga nad ei saa aru minust.Nii ma siis olen tihti haiguslehel,küll enda küll lapsega.Aga kellele see meeldib?Tunnen,et ma kohe ei taha ega suuda sinna minna.satun täitsa paanikasse kohe.Perearst ei osanud midagi soovitada,niisiis võtsin aja psühhoneuroloogi`le.Tema kirjutas välja oxazepam Alpharma tabletid,ligi 2nädalat olen võtnud-erilist mõju ei avalda va. südame pekslemine natuke vähenenud.Tahaks miskit,mis hingerahu annaks.,et paanika kaoks ja suudaks jälle seltskondlikest koosviibimistest osa võtta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis päritolu need krambihood olid? Kui alkoholi tarbimisest, siis absoluutne karskus. Kui muul põhjusel, siis on ju head krambivastased rohud. Kui need krambi-probleeemid kontrolli all, siis ju pole ka Teil vaja "paanitseda". Korrastage töö- ja puhkerežiim, rohkem kehalist aktiivsust, käige lapsega veidi enam väljas - see kõik tuleb kasuks.
Apteegi vabamüügis on rohkelt rahustava toimega rohtu, ka neid veidi proovida. Käige seltskonnas ja ka see aitab.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet