teismelise stress 14.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mure teismelise tütrega (14 a). Sellest aastast on tekkinud probleemid koolis - ei käi koolis, millest ka õppeedukuse langus, käitumisega probleemid, sõpruskond on halb jne. Õpib, aga koolis ei mäleta enam õpitust midagi. Saan aru, et laps on stressis ja ta ka ise on seda öelnud. Kuigi püüan teda aidata nii palju kui oskan, kardan siiski, et ta peaks pöörduma spetsialisti poole. Ise ta arsti juurde minna ei taha, väites, et ta pole haige. Siit ka küsimus: kas juhul, kui läheb minu pealekäimisel ja vastu tahtmist, on sellest ka abi. Ja kelle poole pöörduda, kas psühhiaatri või psühholoogi poole ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koolistress on tänapäeval sagedane, üleväsimus samuti.
Nendele lisaks on noorpõlves veel teisigi häireid. Soovitan minna lastepsühhiaatri vastuvõtule. Neil seal ka psühholoogid käepärast.
Ärge asja edasi lükake.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet