BULIIMIA KUI ELUSTIIL 12.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

TERE!
Olen saarlanna 33a-ne 162cm pikk ja kaalun 50-53kg. 1995a. maist alustasin Herbalifi dieedi kuuriga mis kestis 2 kuud, siis sain 65kg pealt 56kg peale. 1996a. märtsist alustasin uuesti dieediga mis kestis 5kuud (kaal 58kg pealt -47kg peale) üritasin päevas vähemalt 3l vett või sidruni vett juua.Siis avastasingi, et oksendamisega saab kergemini kaalu maha võtta, oksendasin 0-2x päevas.Oksendasin vahelduva eduga kuni 1997a augustini mil jäin rasedaks (planeeritult).Raseduse ajal ei oksendanud kordagi.Sünnitasin mais, piima jagus paariks kuuks. Uuesti alustasin oksendamise ja vee joomise dieeti 1998a.detsembrist. Vahetult enne toidu väljutamist jõin omale 1l-it leiget vett sisse ja toit tuli kergemini välja. Päevas oksendasin 0-2x. Üheksa kuu pärast kaalusin 49kg olin igati rahul oma kehaga.Olen jätkanud tänase päevani vahelduva eduga buliimitsemist.Kehakaal on pisut tõusnud 50-53kg.Tahaksin teada, kas teise lapse muretsemine on ohtlik nii mulle kui lapsele kuna olen oma sisikonna täiesti tuksi keeranud!?! Kas peaksin teise lapse mõtte maha matma??!
Arvan teadvat miks üleüldse oma keha kaalu pärast nii mures olen.Vaevlen lapsepõlvest saadik tugevate komplekside küüsis.Väikesest peale on mind mu välimuse pärast mõnitatud alustades vanematest lõpetades koolikaaslaste ja sugulastega.
Perearstilt ja psühhiaatritelt pole usaldusväärset abi loota.Olen palju jutte kuulnud nii arstide endi kui ka lihtsalt inimeste suust -teiste haigete diagnoosidest kus kasutatakse ka nimesid, nii et anonüümsus puudub, seda enam, et kuressaares tunnevad kõik kõikki.
NB! mingeid ravimeid ei ole tarvitanud.Sporti ka teinud ei ole kuna olen väga laisk.Kümneid ja kümneid kordi on alustatud trenniga kuid enne kuu möödumist on asi soiku jäänud.Eks mul on endal hirmus häbi ka, et nii vilets ja saamatu olen.
Jään teie vastust ootama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vesi-oksendamise harjutusele tuleks loomulikult eelistada last, tema planeerimist ning saamist. Selle nimel siis minna normaalsetele radadele. Vajate antidepressandi kuuri, kerge kehalise aktiivsusega elustiili, psühhotreeningut, et oleksite endaga rahul ning naudite end sellisena, nagu olete.
Elage endale ning olge selline, nagu esivanemate geenid Teile andnud on.
vt. ka meie eelnevaid soovitusi liigsöömise häire e buliimia vallast.
Probleem on olnud rida aastaid, seega õigele rajale minek ei tule üleöö, aga ta tuleb.
Kõik lapse nimel, Teie enesekindluse ning tervise nimel - tegutseda.
Eesmärk on olla ju EMA, mitte 53-55 kg.
Kannatlikku tegutsemist.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet