Kuidas aidata 05.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kuidas aidata depressiooni all kannatavat sõpra? Ta käib teraapias ja paralleelselt saab AD ravi. Tahaks aidata ja toeks olla, kuid mis on sellises
staadiumis inimesele parim? Ei taha ka pealetükkiv olla ning sundida teda aktiivsusele.

Ette tänades,
tänulik

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui tahate aidata, siis aidake, kui tahate toetada, siis toetage. Tehke "südame häält järgides". Ja pealetükkiv ei tohi ka olla.
Olge Ise ja laske ka sõbral Ise olla.
Eeskuju on nakkav ja ka selle kaudu saate teda aidata.
Mida ise ootaksite sõbralt? Ja nii tehkegi!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet