paanika hoog-arevushaire 02.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen lapsega kodus olev ema 27 aastane. Elan rahulikku elu ja ei ole narviline inimene. Kolm paeva tagasi olid sobra matused. Paar viimast paeva olen tundnud vasimust ja syda on kuidagi raske. Tana oma pojaga tegeledes akki hakkas syda peksma ja tekkis kohutav hirm, paanika. See kestis vast paar minutit kuid mul on sees selline hirm et ei tea kohe kuidas olla. Umbes 6 kuud tagasi oli mul sama asi, isegi oosel arkasin yles sest samalaadne hoog tuli peale. Sel ajal kaisin koolis ja olin sunnitud paar klassi ara jatma kuna ma ei suutnud keskenduda ja kogu aeg olid mingid jamad motted peas. Nagu ma olen arusaanud on tegemist kas paanika hoogudega voi arevushairetega. Kas peaks arsti poole poorduma? Oleksin vaga tanulik teie vastusele.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pärast tõsiseid elamusi - matused - selliseid asju ikkagi juhtub. Rahustavad teed ja apteegi vabamüügi rahustid sobivad. Jalutuskäigud ja lapsega tegelemine on v.hea.
Kui kõhkluse-ussike ikkagi sisse jääb, siis tohter aitab. Aga enne proovige oma jõududega. Saate hakkama.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet