kas depressioon on ravitav 05.11.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Minu emal on tihti depressioonihood. Tal on diagnoositud ka skisofreenia. Ema saab ravi. Püüame emaga käituda väga delikaatselt, soovitada talle tegevust, käia tema pool, kutsuda külla - ühesõnaga, me armastame teda ja tahame talle head. Kõik meie head kavatsused põrkuvad nagu vastu seina. Ema õde on öelnud, et jätku me ema hoopis rahule, samas, kui me tal omaette olla laseme, tuleb emalt etteheiteid, et temast ei hoolita ja keegi ei tunne ta vastu huvi. Ema õde ob veel öelnud, et depressioon polegi ravitav ja sellest polegi väljapääsu. Väga masendav on seda kuulda. Kas see on tõesti nii? Kas mitte miski ei too ema enam sellest masenduse mustast august välja? Ema on 65-aastane.
Merit.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäeval on kasutusele tulnud uued skisofreenia ravimid ja võimalused ning ka depressiooni osatakse hästi kõrvaldada.
Teda saab aidata. Psühhiaater aitab.
Suhelge ikka emaga ja käituge just nii, nagu süda ütleb - see kõige õigem.
Hoidke kontakti psühhiaatriga.
Tervitusi,
Jüri O.-M. Ennet