liigne trenn 26.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,olen 14 tydruk.mul on trennid 6 korda n2dalas 2 tundi,peaaegu igap2ev(v2lja arvatud pyhap2ev).koguaeg on lihasvalud,peavalud,k6huvalud,kerge ärritumine,stress,sada h2da.Kas see on normaalne,et nii palju trenne n2dalas,on see kasulik? Kas ma peaxin jätkama seda tampimist? sest l6petada ma ei julge,mul on v2ga karm treener,ta ei saa nagu aru...........mida ma tegema piax???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kerged lihasvalud võivad trenni käigus esile tulla. Peavalud, stress, ärritumine jne aga küll õige trenni juurde ei kuulu.
Jääb mulje ületreeningust.
Normaalse trenni korral on SOOV ja tahtmine trenni minna ja trenni teha.
Räägi asjast vanemaile (Emale) ja tingimata ka Treenerile - võtab veidi koormust maha, annab puhkust ja siis saate edaspidi uue treening-variandiaga edasi minna.
Kuidas uni, õppimine, sõõgiisu? Mis eriala trenn see on?
Kirjuta nädala-kahe pärast - mida otsustasite, mida muutsite?
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet