üledoos 12.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen noor neiu ja võtsin hiljuti exstasy üledoosi, mille tulemusel tekkisid krambid ja teadvusekaotus (u.15 min).
Pärast seda on mul probleeme mäluga - ei mäleta, mis juttu kellegile rääkinud olen jne, näen ja kuulen kahtlaseid hääli, lisaks tõmbuvad lõualuud ja keha mõnikord väga pingesse - nagu narko mõju all olles. Lisaks on pidev rahutus, mille leevendamiseks olen küll erinevaid tervislikke meetodeid (sport) proovinud, kuid erilist mõju sel pole.
Kas need asjad on omavahel seotud? Kas peaksin kuskilt abi otsima (praegu on suurimaks probleemiks rahutus)?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tõesti stimulantide üledoos on ohtlik ja tõsine tervisehäire.
Ka sagedane tavadoosides lustimine võib päris tõsiseid püsivaid
tervisehäireid tekitada.Oma praktikas olen neid aeg-ajal kohanud.
Järelnähud võivad üsna kaua püsida.Kui aga suudate loobuda,siis
tasapisi nähud taanduvad.Juhul kui nähud ei taandu või lisandub midagi
uut,siis peaks kindlasti psühhiaatri poole pöörduma (kellel on just
kogemusi narkoprobleemidaga).
Head paranemist!
Püüdke ka oma sõpradele selgeks teha,et nad ei ole ohutud.
J.Mumma