Cipralex ja Xanax. 21.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 35a mees. Pideva pinge tulemusena töö asjus (teen juhutöid remondi alal), jõudsin lähedaste abiga perearsti juurde. Mulle kirjutati Xanaxit ja Cipralexi. Esimest neist 2 korda päevas ja teist korra. Küsimus on, kas on oluline, millal üht või teist ravimit võtma peab? Ja kuna pean 2 nädala pärast tagasi minema, kas siis pean nii kaua sama kogust sisse võtma? Tänu abile olen rahulikumaks muutunud ja saan ka juba mõelda. Aga ma ei mäleta, kas pidin mingil tingimusel kogust vähendama või midagi ära jätma. Ei julge uuesti küsima minna, sest kurtsin juba iiveldust ja ei taha uuesti jälle minna. Rohtu võtan alates 19. aprillist. Tänades Priit.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Cipralexi võtke regulaarselt edasi, Xanaxit sisetrunde (vajaduse) korral: pinge, närv, ärevus, uinumisraskused - vajadusel.
Raviarsti ei tohi karta, julgelt küsida, mõtted-kahtlused ette kanda.
Julgust ja hingerahu,
Jüri O.-M. Ennet