naine ja alkohol 10.04.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. dr. Mumma.
Olen lugenud Teie eelmisi vastuseid ampulli paigaldamise kohta alkohoolikule. Tean samas, et kasutatakse ka nn. kodeerimist, mis peaks andma vist mõnevõrra lühema ja üldse teiste mehhanismidega saavutatava efekti. Palun vastake, mida kodeerimine endast kujutab ja millist ravivõtet võiks eelistada noore naise suhteliselt tõsiste alkoholiprobleemide puhul? Kas kodeerimisel on tulemus hea või peaks mõtlema kohe ampulli peale, kui patsient ise on tõesti väga huvitatud paranemisest?
Tänan,
MM.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tegelikult termin kodeerimine (koodi panek)
tähendab sisendusravi(sugestiooni). Kasutama hakati teda
kusagil 70ndatel Dovtsenko meetodi järgi.Kodeeris tähtajaliselt.
Sisuliselt on see sugereeriva psühhoteraapia üks variante.
Inimesel kellel on hea tõsine sättumus alkoholist loobumiseks ja
kes on ka hästi alluv sugereerimisele,siis on selle meetodiga väga
häid tulemusi saadud.Seda meetodit kasutavad tänapäeval agaralt
ekstrasensid,imearstid,nõiad.Tehnikad ja rituaalid on neil erinevad.
Teine variant on nn blokeeriv ravi.See on juba otseselt keemiline
blokaad.Ravimid manustatakse organismi implanteerimise,süstimise
või ka tablettidena.Variantidel on erinev toime aeg ja seda saab ka
doseerimisega muuta.
Inimesed on väga erinevad ja sobiva ravimeetodi saab valida juba
suheldes otseselt raviarstiga.
Tervitades
J.Mumma