Ravimid ja alkohol 29.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Arst (psühholoog) kirjutas mulle välja ravimi nimega" framex". Esialagu üks tablet igal hommikul (20 mg). Kahjuks unustasin küsida ühte detaili. Ravimi kasutusjuhendil on igat sorti võimalikud kaasnähud..jne. Üks hullem kui teine. Kuid alkoholist mitte sõnagi. Mitte, et tegu oleks mingi viina viskamisega, vaid elulaadist sõltuvalt käin õhtuti trennis palli mängimas ja pärast seda on ikka pudel õlut joodud. Samamoodi on teinekord vaja (kombeks) kasvõi sünnipäeval pokaal sampust juua. Kuna ravi on küllalt pikaajaline ja rohu mõju ka mitu nädalat peale kasutamise lõpetamist veel siis võib sellist olukorda ette tulla. Kahjuks ei saa ma oma raviarstiga enne kokku kui nädala - kahe pärast. Seetõttu otsustasin küsida teie käest sellelalast infot. Ehk küsimus teemast kas alkohol on täielikult tabu või on nn. klaas veini, pudel õlut vahel lubatud selle ravimi juures. Täiendavaid ravimeid ei tarvita. Mingeid kõrvalnähte pole nagu ka ilmnenud
Lugupidamisega Arvet

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Framexil (fluoxetin) otsest koostoimet ei ole alkoholiga ja väikeses
koguses ohtlik ei tohiks olla.Üksikutel juhtudel on mu praktikas tekitanud
ebameeldivaid aistinguid.Suurt pummeldamist aga küll ei soovita.
Ravimite juhendid on üldiselt üsna jubedad ja hirmutavad.Seda isegi
üsna süütude rohtude osas.
Lugupidamisega
J.Mumma