alkoholivastase süsti kordus? 19.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 35 aastane naine. Aasta tagasi leidsin, et ei saa enam oma alkoholiprobleemiga üksi hakkama ning lasin teha alkoholivastase süsti, mille mõju on aastane. Tookord öeldi, et "aasta pärast on soovitav korrata".
Aasta jooksul mingeid probleeme alkoholi vältimisega pole olnud, kuid mõned hirmud küll - näiteks tuleb alati küsida, ega magustoidud või ravimid alkoholi ei sisalda, samuti on tulnud üle elada mõned piinlikud vahejuhtumid armulauaveiniga kirikus.
Seega küsimused:
1. kas oma praktikale tuginedes peate kordussüsti vajalikuks?
2. kas tegelikult nt tordi immutamiseks kasutatud alkohol võib anda ohtliku reaktsiooni?

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Kui olete endas kindel,et suudate omal jõul edasi kaine olla,siis
ei ole vaja seda tingimata teha.Süstid ja ampullid on ju
abivahendid,mis aitavad soovijal kaine olla.Kui aga kahtlete endas,et
võib nõrkusehetk tulla ja vääratada,siis võiks korrata muidugi.
Toitutes töödeldud kujul olevat alkoholi ei maksa karta.
Ravimitest on vastunäidustatud ainult tinktuurid (piirituse baasil
tehtavad tilgad).Muud ravimivormid on kõik lubatud.
Lugupidamisega
J.Mumma