ravimi kasutamine 06.11.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kui kaua tuleks tarvitada Coaxil-i? Naine, 60 a. Pärast traumat olnud ebaõnnestunud ravi ja seejärel rida ortopeedilisi operatsioone.
Taastusravi arst käskis alustada ravi Coaxiliga, kuna kannatan juba väga pikka ega unetuse all.
Töölkäiva inimese jaoks on see probleem. Uinuteid on haiglas antud, kuid need ei aidanud. Kardan sedasorti rohtusid.
Perearst pikendas retsepti, ütlemata siiski, kui kaua tarvitada. Olen tarvitanud 3 nädalat. Rohtu on veel 4 nädalaks. Võtan 2 tabletti päevas, sest kardan tööl
liiga uimaseks jääda.
Kokkuvõttes on uneaeg öö kohta pikenenud kokku u viie tunnini, nii et midagi on nagu muutunud.
Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kuidas taastusraviga asjad edenevad? Kui sellega asjad korras, siis oluline teada saada, et millest unehäired: a) kas ikkagi selle traumaga veel kuidagi seotud, b) mingi muu teguri, depressiooniga seotud, c) millestki muust.
Und võib soodustada nii antidepressantidega kui ka uinutitega. Vaja ikkagi teada unetuse algpõhjus(i).
Coaxili võib veel võtta, edu ju veidi on.
Kui probleem (unetus) ikkagi seotud depressiooniga, siis võiks mõelda ka rohu vahetusele. Väga hea uinutava toimega antidepressant on Remeron.
Kaugjuhtimisega konkreetsemat infot raske anda.
Arutlege peretohtriga, vajadusel pöörduge psühhiaatri poole.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet