Ravimite ühilduvus 22.03.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Arst kirjutas mulle välja antidepressandi estsitalopraam 10 mg. Vastuvõtmisel ütlesin talle, et võtan kõrge vererõhu vastu tablette perindopriil 5 mg indapamiid 1.25 mg 1t/p ja kõrge pulsisageduse vastu Metoprolool 50 mg 1t 2k/p
Kuid juhistes ja Internetis on kirjutatud, et seda antidepressanti ei kombineerita perindopriili / indapamiidi ja metoprolooliga. Kuidas olla? Kas ma peaksin hakkama võtma antidepressante?

Ja kas estsitalopraami on võimalik võtta koos L-türoksiiniga?

Kahjuks on arstiga raske ühendust saada ning aeg on planeeritud 2 kuu pärast.

Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üks ravim korraga ja järgmine alles poole tunni -tunni pärast. Siis saab jälgida konkreetse ravimi toimet. Vererõhu ja südame tegevust korrigeerivate ravimi manustamist las dirigeerib ikkagi sisearst - see praegu esiplaanil.
Kerge kehaline aktiivsus, õige puhkerežiim olgu käeulatuses.
Palveelu (enesesisendus) kaudu on võimalik oluliselt kahjulikest pingetest vabaneda, on võimalik enda loomingulist potentsiaali suurendada.
Enamik psühhiaatrilisi probleeme saab alguse inimese oskamatusest maandada stressi ja reguleerida töö ja puhkeaega.
Aastakümneid tagasi olid inimesed aktiivsemad ka füüsiliselt ja see omakorda lahendas inimese sees tekkivaid pingeid. Tänapäeval on nii, et hommikul istud, päeval istud ja õhtul istud. Siis pannakse jalgratas auto peale ja sõidetakse Lõuna-Eestisse, autos istudes ja lõpuks võetakse ratas autost välja ja jälle istutakse, sedakorda küll sadulasse, vähese liikumisega ei ole võimalik kogu stressi ja pinget kuidagi organismist väljutada nii palju, et sellest kasu oleks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ravimite võrdlus

Tere
Kui palju peab võtma bromazepsmi et vastaks 2.5mg le xansxile.Tean ,et on olemas tabel ,sga ei suuda internetiavarustest leida.

Parimat.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt eelnev.

Loe edasi

Ravimite toimeaeg ja sisaldus uriinis

Tere, sooviksin abi spetsialistilt kuna internetist otsimine ei anna tulemust. Kui kaua on järgnevate ravimite mõjumise aeg ja kui kaua need on uriinis. daiasepaam, nordasepaam, alprasolaam, klonasepaami ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravimite farmakokineetilised omadused on internetis olemas.
Selline pikk rida rahusteid, neuroleptikume - tarvitamine, katsetamine viitab ravimsõltuvusele. Vajalik koostöö raviarstiga et seda ei ...

Loe edasi

Ravimite koosmõju

Tere!
Minu perearst on kirjutanud unepuuduse ja ärevuhäirete raviks erinevaid ravimeid. Sooviksin uurida, milline on Teie hinnangul koosmõju kui tarbida samaaegselt ravimeid Kventiax 25mg (õhtuti) ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nende ravimite sellise skeemi järgi võtmine - sobib.
Tablettide võtmisest üksi on vähe, vajalik on teha ka harjutusi, elurežiimi muuta.
vt minu raamat Ennet "Psühhiaater" (ilmus aastavahetusel), ...

Loe edasi

mis on esmased sumptomid ravimite üledooserimisel

mis on esmased sümptomid ravimite üledooserimisel

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Arstimi sissevõtmisel peab tervislik seisund ja enesetunne paranema. Võib ka nii olla, et subjektiivselt olukord jääb esialgu muutusteta.
Üledoosi korral on võimalikud mitmed kaebused: enesetunde ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: