Mida teha, kui arstid ei ütle mis viga on? 22.09.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kunagi pea 20 aastat tagasi rohisin ja öösel hakks jube valu kaelas. See närvivalu.
Siis kadus,aga mitte täielikult. Nüüd on nii,et kui kasvõi natuke hoian paremat õlga üleval(tähendab,unustan ennast jälgida), siis jälle korra valu läbi. Valu selline, nagu keegi lööks noa kaela ja keeraks.
Nüüd veebruaris oli sama jama, olin 3 ööd-päeva magamatta,ainult kõndisin mööda tuba ja nutsin. Nii kui istusin, siis pidin kiigutama ennast. Kiirabi andis ainult 2 paratsetamooli ja kõik.Käsitööd enam teha ei julge,olen proovinud,aga hakkab kaelas kiskuma.
Olen käinud ka neuroloogi juures. Ta torkis mingi nõelaga, kopisis haamriga ja ütles, Liikuvus on hea, närvid korras, vahest ei ole närv vaid lihas. Ja oligi kõik.
Käisin ka Viljandi haiglas ortopeed Lüdimoisa juures. Ta tõstis minu käsi, tegi pildid ja ütles...liikuvus hea, kirurgilist sekkumist pole vaja. Kirjutas käsimüüsist deepreliefi. Kõik.
Mind huvitab mis tekitab selle valu, sest ma ei saa hakkama valudega. Kui nt kappi korrastan, tõstan riideid üles, et vaadata, siis pikapeale hakkab parem selja pool valutama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Käesoleva info põhjal:
neuroloogi jutule, Rö-kaelapilt ja kaelalülide ja lülivaheliste diskide olukord.
Sellest alustada, siis saab ka edaspidise raviplaani paika panna.
Lihasprobleemid võivad ka valu anda.
Suurte haiglate juures on ka valukabinetid, sealt saab lisamõtteid.
Tegutsege, kannatlikkust!
Jüri O.-M. Ennet