mure 26.04.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. J. Mumma

Probleem järgmine- aeg-ajalt tabab mind selline seisund, et täiesti tavalises situatsioonis (nt olen tööl arvuti taga, sõidan autoga, suhtlen inimestega või mida iganes) äkki tunnen, et hakkan kaotama enesevalitsust (ehmun isegi selle peale). Nii kaugele pole asi kunagi läinud, sest alati ma tunnen selle TUNDE ära ja püüan nn. "normaalseks" jääda- ei oskagi seda kuidagi normaalsemalt seletada, vahel hakkab ka füüsiliselt halb (silme ees läheb mustaks, iiveldus). Oskate ehk sellist seisundid kuidagi seletada?

Ette tänades noor naine.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Mitte ei oska kohe Teile diagnoosi panna.Tahaks ikka rohkem urgitseda selle probleemi kallal ja ehk ka mõned uuringud teha.Informatsiooni on vist isegi hiromandi jaoks napilt. Muidugi üsna sarnaseid ilminguid on praktikas patsientidel muidugi esinenud ja põhjuseid on olnud erinevaid.Soovitan siiski tulla konsultatiooniks vastuvõtule.

Lugupidamisega

J.Mumma