Suitsetamise maha jätmise korral tekkinud unehäired 07.06.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Jätsin maha suitsetamise, mis on väga tore. Selle tagajärjel on tekkinud suur ärevus, stress ja unehäired. Tahtejõudu on aga tahaks siiski magada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aitab Ennet-Pavlovi tingitus.
Ärevushäired eeldavad, et organismis tekib pingeid rohkem kui nendest vabanemist.
Tundehelladel-heasüdamlikel inimestel seda rohkem - võtab liigselt asju südamesse.
Seega - 1) pingetest vabanemise võtted-harjutused; 2) iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
vt varasemaid soovitusi ja neid siis rakendada.
Kindlasti minu Palve esimene samm. (vt Enneti Palve)
Apteegist Melatoniin (see organismiomane aine) ja sellega kujundada endal välja tervistav rituaal - nn Pavlov-Enneti refleks e tingitus e.rituaal.

Pavlov-Enneti tingitus (nüüd jääb hästi meelde, kodus harjutades - kui tingitus juba selge - panete oma nime). Ivan Pavlov andis koerale iga päev liha ja pani lambikese samaaegselt põlema ja nii kuu-poolteist. Siis ühel päeval enam liha ei andnud, pani lambikese põlema ja kutsul ila jooksis nii, nagu oleks saanud liha. Teada tuntud Pavlovi refleks.
Minu tingitus e rituaali kujundamine: Ravim-harjutus (ravimi võtmise järgselt teha minu Palve esimest sammu. Ravimi toime ja harjutuse toime tugevneb). Nüüd ravimi-harjutus, ravim-harjutus /liha-lamp, /ravim-harjutus... Siis ühel päeval enam ravimit ei võta /liha ei anna/, harjutust tehes organism töötab Nagu oleks saanud ka arstirohtu! Harjutuse toimele lisandub ravimi toime. Nii tekitame endale tingitud refleksi e Tingituse e. Positiivselt toimiva rituaali. See on väga hästi toimiv abiline.
vt varasemaid ja tegutseda, tegutseda, tegutseda!
Jüri O.-M. Ennet