värinad ja pulseerimine kehas 17.07.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun teie poole oma terviseprobleemiga. Nimelt on mul alakehas ja mao piirkonnas tunda pidevalt värina ja pideva pulseerimise tunnet. See tekitab omakorda pideva ärevuse ja pingeseisundi, kuigi olukord ja keskkond ei anna selleks põhjust.Näiliselt olen rahulik ja flegmaatiline tüüp, ometi kehas toimub midagi kummalist. Ma ei saagi aru, kas on tegemist mao ja soolte ärritunud olekuga või on küsimus närvisüsteemis.Pärast söömist on lamamisasendis kuulda ka vulinaid ja ebameeldivaid helisid. Need sümptomid tekitavad omakorda kroonilisi unehäireid ja raskuseid magamajäämisel. Vahel näen ka unenägusi nagu filmis, mis ei ole kõige meeldivama sisuga...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organism on tervik. Probleemide kõrvaldamine hõlmaku seda organismi tervikut.
Keha ja psüühika on vastastikuses seoses - ühe parandamine aitab ka teist. Seega
Iga tera tervis varasalve tuleb kasuks.
1) KÕIK rahustavad harjutused ja psüühikat lõõgastavad harjutused tulevad kasuks. Kehaliste harjutuste kaudu ning psühhoregulatsiooni kaudu rahustavad võtted.
2) KÕIK und soodustavad võtted ja ettevõtmised on kasuks,
3) Toidu MÄLUmine on väga oluline. Mida ja kuidas sööme, sellest suuresti sõltub meie psüühika. Mäluda tavalisest 2-3 korda kauem ja samas ka sisendada endale positiivset - sellest suutäiest saab minu organism ... ja iga päevaga ikka paremini ja paremini.
4) Dieete/toite varieerida ja leida teie seedetraktile parim.
5) Jalutuskäigud jne. Meeldivat teha - organim ise ütleb täpselt ette parimad tegemised.

Mõnusat harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet