pikk masendus 01.09.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere nimelt on probleem selles et tunnen et olen vasinud köigest ja ei saa hakkama enam asjadega ja pole motivatsiooni, mul on vâga palju muresid ma kardan tegeleda nendega ja just nimelt ma tunnen igapäev et ma olen kukil kõigile ja ma ei saa hakkama ja mind pole vaja ja tekib igapäev selline küsimus “mis asi ma olen” .
Selline asi on olnud umb 4 aastat juba .. mul on suured perekonna probleemid.. pole tâhelepanu saanud vanematelt alates 13 aastaselt ... ma ei tea mida teha ma olen nii vasinud ja ei oska midagi teha ja samas pole yhtegi inimest mu körval ja igap ma tunnen järjest rohkem et ma pole mina ise ja pidevalt probleeme välja minekuga .. ei julge uksest vâlja minna, ei suuda kellegile otsa vaadata .. ehk ma ei tea kust abi saada ja kas mul yldse on midagi viga

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Positiivse pihtimise päevik - suuremad plussid ja väiksemad plussid kirja ja sellest rõõmu tunda.
2) Kehaline aktiivsus:jalutamine 3 - 4 km või mõni muu kehaline tegevus (maandab pingeid, paraneb meeleolu).
3) Iga inimene on mingis valdkonnas andekas - leia andekus või isegi Geniaalsus endas. Lihvi seda teemantit.
4) vt eelnevast otsinguga Enneti palve ja tee selle esimest sammu.
5) joo sooja teed - rahustab, puhastab organimi.
6) korralik unerežiim - une arvelt ei võta.
7) Loe kuulsate inimeste elulugusid - läksid kindlalt läbi raskuste, kindlas eneseusus om eesmärkide poole. Suutsid nemad, suudad ka sina.
Nooruses on kõigil olnud mõõnaperioode, ka minul. Kehalise harjutamisega (eelkõige) saab neis jagu.
8) Terves kehas terve meeleolu ja kindel eneseusk!
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet