Paha on olla aga psühhiaater väidab et see antidepressantide pärast 30.04.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on pidevalt paha olla ja tasakaalu probleemid .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui põhjus teada, siis lihtsam lahendusi leida.
1) Mitu pead - tarkust rohkem! Räägi-aruta probleeme kodustega, lähedastega.
2) Puhkus taastab jõu ja rahulikkuse - piisav uneaeg ja uni. Une arvelt ära aega võta.
3) Tervislik toitumine ja mitmesuguseid "saledusdieete" kindlasti ära tee. Ka taimetoitlaste soovitused - täielik vaga - on lastele-noortele sobimatu, isegi kahjulik.
4) Mõõdukas kehaline tegevus: jalutused, kerge sörkjooks - mis meelepärane.
5) Päevik - sinna oma tublidus kirja. Sportlased ju ka täidavad Treeningpäevikut, et olnud vigu mitte korrata, et teada saadud "nipid ja head soovitused" kasutusse jääksid.
6) Minu Palve esimene samm - mind on aastakümneid aidanud, aitab ka sind.

Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, seega pikk-pikk sirutus).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.

Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestamine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu. Näites teed 5 korda sirutust-painudtus ja siis minut pausi. Selliseid seeriaid 4-5.
Igast murest saab üle! Koostöö lähedastega, vajadusel ka arstiga.
Jüri O.-M. Ennet