uni 06.06.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Kas on võimalik inimesele teha nii,et ärkab alati näiteks kell 6 hommikul?
Nimelt üks psühhiaater küsis kas tahaksin varem ärgata? Ma olin nõus sest hommikuti oli raske üles tulla j ei osanud arvatagi,et... Nüüd on probleem selles,et ükskõik mis kell ma magama lähen ärkan kell 6 üles. Õigemini ajan ennast üles. On juhtunud,et ise veel magan aga ajan ennast istuma ja siis teen silmad lahti. Loomulikult kell 6! Ja veel seda,et tunnen ennast koguaeg väsinuna ja tahaksin magada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On bioloogiline rütm ja see käib käsikäes Päikese "kaarega" ja on ka sotsiaalne vajadus (töö, majapidamises loomad jne). Need kaks tulebki omavahel kooskõlla viia.
Unerütmi annab reguleerida.
Ka päeval väike lõõgastus on kasuks ja ka seda annab õppida.
Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet