Närvivalu sääreluudes ja põlvedes, kuhu edasi? 01.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuhu suunduda edasi, närvivaludega säärtes?
Valude puhul väga raskendatud kõndimine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eelkõige on harjutusi vaja teha: selja tugevdamise ja labajalgade-lapjalgsuse kõrvaldamise harjutusi.
Täpseid juhiseid annab Ortopeed, temalt ka jalatsite sisse pandavad tugi-vahendid. Seljapilte e lülisamba seisundit nähes pakub ortopeed välja ravivahendid, määrab vastava ravivõimlemise. Ravivõimlemise järgselt saab neid harjutusi juba ise kodus edasi teha.
a) Lamamine võimlemisšvammil või vaibal ja keha lõdvestamine. End seal sirutada-ringutada õrnalt-mugavalt.
b) Siis põlved konksu ja kallutada põlvi vasemale ja siis paremale ja siis jälle a).
Lampjalguse vastu on omad spetsiaalsed harjutused. vt internetist. Aga eelkõige ortopeed.
Tervislikud eluviisid ja paraneb ka meeleolu. Rahustav tee sobib ka kõigile.
Koostöö arstiga!
Jüri O.-M. Ennet