Õnnetunde puudumine 07.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on selline tunne nagu ma oleksin rõõmust tühjaks imetud. Ei saa isegi öelda, et hakkaksin iga asja peale nutma, sest mul reaalselt ei olegi põhjust, vaid ma lihtsalt nutan väga tihti. Jõuan näiteks koju, hakkan nutma, ja ise samal ajal mõtlen, et miks ometi mul ju ei ole põhjust. Iga väiksemgi tagasilöök lükkab mu täiesti rööpast välja. Ma tunnen, et ma ei jaksa olla rõõmus ja suhelda oma sõprade ja lähedastega. Muidu olen pigem seltskondlik ja elav inimene, aga madalperioodil ajab mind närvi, kui inimesed minuga rääkida tahavad ja mõtlen, et ma ei taha ja ei jaksa rääkida.
Kõige selle peale kokku, on mul tunne, et ma ei viitsi isegi elada. Ma ei suuda näha, et elu mingit rõõmu võiks pakkuda ja ma lihtsalt tahaks, et see läbi juba saaks. Kuna mul on juba väga noorest peale olnud selliseid mõne nädala kuni mõne kuu pikkuseid madalseise, siis tean, et millalgi läheb see tunne üle ja kõik on jälle hästi, aga selle aja ootamine on väga väga kurnavaks muutunud ja ühtlasi ei ole see meeldiv aeg ka mu lähedastele ning ka koolis edasijõudmine ja hariduse omandamine kannatab selle all.
Trenni teen peaaegu iga päev ja magan ka normaalselt (aeg-ajalt on küll magamajäämisega probleeme). Toitumine on ka normaalne.
Kas sellise asja valutumaks üleelamiseks oleks võimalik (või üldse vajalik) midagi teha või on tegemist pseudoprobleemiga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Päevik ja sellesse kirja Positiivne pihtimine. Iga päev 5 kuni 10 kiitmist.
Iga tegevuse ees kiida ennast.
2) Iga inimene on mingis valdkonnas Andekas. Leia endas see andekus ja mine seda andekuse rada pidi oma õnnerada.
3) Madalseisud näitavad, et midagi on vaja muuta, et kõike ei saaoma hingesoppidesse võtta - sinna ainult hingelised kalliskivid, muusse suhtuda mänguliselt, näitemänguliselt. Võtta asju nagu näitemängu õppetükid, proovid, harjutused.
4) Et inimene elus on - see juba super-Õnn.
Mona-Linda naeratus ning kiitmine, kiida ka teisi!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Depressioon?

Küsimus on, kas mul võib olla vaja professionaalset abi? Kas mul võib olla depressioon?

Põhiliselt seisneb probleem tujude kõikumises. Kui on hea päev, siis on tuju hea ja kõik on hästi. Tunnen ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Universumis on aine-energia 13,8 miljardit aastat arenenud-võidelnud, et Mina, Sina, Meie ..siin Ilmamaal olemas oleme. Oleme Väljavalitud ja selle tunnetamine annab juba Õnnetunde.
Või võtame ...

Loe edasi

mängusõltuvus

Tahan aidata poega sellest sõltuvusest vabaneda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui lähedastele tekitab see mängimine muret, siis on juba mängurluse tunnused.
Haiguse eitamine - haiguskriitika puudumine - on ka sellele häirele iseloomulik.
Haigust ravi psühhiaater ja ...

Loe edasi

Depressiooni süvenemine

Tere, selline probleem. Mul on diagnoositud 4 aastat tagasi depressioon, millele sain tookord korraliku ravi ja asi laabus.
2013a märtsis tekkisid mul jälle depressiooni sümptomid ja erinevad meeleolu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimene elab keskkonnas ja see tekitab pingeid. Pinged kogunevad ja kogunevad ning vajavad väljapääsu (väljareageerimist-maandamist). Kui seda ei toimu, siis tekivad häired - depressioon ja sellega käsikäes ...

Loe edasi

pidev ärrituvus igast pisiasjast ja ültse kõigest

Tere, olen 23a üksikema, mul on 3a poeg. Minu probleem seisneb selles, et ma ei tea enam mida endaga peale hakata. Arvan et mul on depressioon. Ma olen pidevalt masenduses, kurb, ei taha kellegiga rääkida, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Julgust puhata - öösel. Uneaega pikendada, ka see on kasuks kõigile, eelkõige ka lapsele. Julgust ka päeval asju pingevabalt võtta. Laps tahab tähelepanu ja sellest need "lollused." vt. Spocki raamatut, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: