Alkoholism????? 26.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Jutt ei ole minust vaid minu mehest.Minu mees on 62 aastat vana ja tarvitab alkoholi iga päev.Peale tööd 250 g viina ja nädalavahetusel ikka maani täis.Minu vastu ta ei ole paha ,ei riidle ,ei karju.Lihtsalt joob ennast purju ja läheb magama ,ärkab ja alustab uuesti.Palun aidake,mida mina saaksin teha?????Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearsti juurde - selgub analüüsidega, et mida maks endast kujutab, kas pankrease funktsioon veel normi piires.
Neuroloogi juurde - selgub närvisüsteemi kahjustus, väritõbi, krambid jne
Psühhiaatri juurde - jne.
Täna elus, järelikult vaja teha endast kõik olenev, et ka homme veel Elus oleks enda, enda pere ja suguseltsi huvides, Esivanematele meeleheaks.
Vägisi kedagi terveks teha ei saa - ise peab ikka tahet omama.
Surmahirm ja suur valu viivad koheselt karskuse teele, aga siis võib see Surm ja Valu ka edaspidise eluraja kaasteeline olla.
Õpetussõnad.
Rumal nõrgestab end (non nocere - ära kahjusta!). Tark Tugevdab end ja oma Kaasmaalasi. Seega - aita alko-rumalaid Õigele teele, Karskuse teele. Teisi aidates saad ka ise tervemaks, inimlikumaks.
Esivanemad ju võitlesid vabadust selle nimel, et meie Õnnelikult elada saame ja mitte selleks, et viinaputka taga eluküünalt kustutame.
Perearstist alustada.
Ise peab tahtma!
Jüri O.-M. Ennet