Ülitundlik inimene 05.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mis valikud on ülitundlikul inimesel enda kaitseks, kui see segab tööelu? Kas on olemas nn paberit, mille alusel ülitundlik inimene saaks end kaitsta ja sobituda paremini ühiskonda (nt nõuda avatud kontori asemel kinnist või võimalusel töötamist kodus`)? Ülitundlikkus ei kvalifitseeru töövõimetuse alla, aga mille alla teda on võimalik liigitada või peabki sedasi poolikult ja vähesemate võimetega siin kiires ja muutuvas maailmas hakkama saada?

Aitäh vastuse eest

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kollektiivi töötajate töötingimuste osas saab olukorda muuta vaid juhi/juhtkonnaga seda arutades. Kui see töö ja tulemuslikkusele kasuks tuleb, siis arvatavasti on lahendid leitavad.
Tõendi ja paberid tulevad puudega/invaliidsusega päevakorda, aga ega siis saa ka "rusikas lauda" tasemel nõuda.
Leebelt, koosmeelt otsides leiate sobiliku lahendi.

Ülitundlikkust annab leevendada-vähendada (vt psühho-regulatiivsed harjutused, mõõdukas kehaline aktiivsus, rahustavad teed jne (vt eelnevaid ja leiate endale sobilikud harjutused.
Jüri O.-M. Ennet