Raske kõnest aru saada 13.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Viimasel ajal on tekkinud raskusi kõnest aru saamisega. Esimest korda juhtus nii umbes aasta tagasi. Näen, et inimene räägib minuga aga teksti sisust aru ei saa. Nüüd on seda juhtuma hakanud umbes 4-5 korda päevas. See kestab umbes minut aega ja siis arusaamine jälle taastub. Raskusi on ka lugemisega. Loen mõnda sõna 4-5 korda, enne kui saan aru, mis sõnaga tegemist on. Ka see möödub ja siis saan jälle normaalselt lugeda. Paar päeva tagasi tundsin väga imelikku lõhna. Peas ja kopsudes oli nagu kloori lõhn ja siis läksin üle keha higiseks. Seda lõhna tundmist on olnud kaks korda. Peavalusid mul ei ole. Mul on ka depressioon ja hakkasin võtma antidepressante.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Minu Palve esimene samm - paljude heade toimete hulgas on aju verevarustuse ja ajutegevuse paranemine. vt otsinguga Enneti Palve.
2) Perearsti juures käia ja kuulata, et mida tema leiab-soovitav.
3) Kui nüüd harjutustega asi ikkagi oluliselt ei parane, siis vaja neuroloogi juurde minna.
4) Iga tera tervise varasalve on oluline.
Saate hakkama!
Jüri O.-M. Ennet