depressioon 06.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen pikka aega vaevelnud depressiooni ja ärevushäirete käes. Võiks öelda, et perioodiliste vahedega suurema osa oma elust. Olen saanud kahel korral ravi AD-dega. Esimesel korral 6 kuu ning mõni aasta hiljem 12 kuu pikkuse ravikuuri. Ravi kestel on enesetunne märgatavalt paranenud. Kuid haigus kipub tagasi hiilima ning hakkab tunduma, et sellest ei olegi võimalik lahti saada. Eelmise ravikuuri lõpetamisest on möödas aasta. Sel sügisel tundsin, et enesetunne läheb järkjärgult kehvemaks. Alati on see masendus läinud väljakannatamatuks just sügisel külma ja pimedaga. Sel aastal on olukord jälle päris halvaks läinud. Olen pidevalt "kaitses" ning ei suuda aega maha võtta. Inimestega suheldes olen pidevalt üliärev ning pigem püüan võimalusel suhtlemist vältida, et mitte lolli olukorda jääda. Kogu see asi käib "lainetena" ehk mingitel päevadel on asi parem ning teistel väljakannatamatu.

Mul kõige armsamad lapsed, pisem vaid pooleaastane ja tubli elukaaslane. Meie majanduslik olukord ei ole halb. Mul peaks olema miljon põhjust olla õnnelik. Kahjuks aga ei suuda justkui millestki rõõmu tunda. Kõigel läheb rõhk just negatiivsele.

AD-dega ravi tundub nüüd juba ajutise lahendusena.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mis ei tapa - teeb tugevamaks. Tugevamaks muutuda aitab:
1. Üldine töö/puhkerezhiim korda, julgus puhata.
2. Aju verevarustus (õigem aju veresoonte õige toonus). Minu Palve esimene samm.
3. Toa tuulutamine, jalutamised väljas. Korralik toitumine.
4. Silmad: üld ja kohtvalgustus, parim loomulik päevane valgus, silmadele rohkelt puhkesekundeid, jahedat vett vastu silmi /treenib läätse lihaseid/, kaugusesse vaated, silmade harjutusi (üles-alla, parem-vasak, ringid) Nende silmaringidega ei tohi liialdada. Õige lugemiskaugus, et ei läigiks silma valgus.
5. Õige meeleolu ja motivatsioon. NB! Üks puuhoovi mees Pidi lõhkuma (aga ei tahtnud) 2 kuupmeetrit puid. Kirus, sõimas jne ja tegi nagu sunnitööd. Teine mees tegi trenni. Treener ütles, et oled tubli, sul on Potentsiaali. Telli 10 kuupmeetrit puid ja lõhu ära. Mõeldud-tehtud. Mees lõhkus, higistas, higistas ja lõhkus puid – süda hüppas rõõmust, et realiseerib oma Potensiaale, Areneb. Seega õige hoiak, õige häälestatus. Mina TAHAN, rõõmuga tahan.
6. Veelkord üks vana lugu. Inimene on loodud siia Ilma selleks, et saavutada oma eesmärk (... ja olla õnnelik). Ja kõik siin Maailmas on loodud selleks, et saavutada see eesmärk. Osa asju (mis viivad sellele eesmärgile) on kasutamiseks. Ja teised (mis eesmärgile ei vii) on selleks , et neid vältida. KÕIK on loodud SINU jaoks, et Sa saavutaksid oma eesmärgid ja OLEKSID ÕNNELIK!
7. Küsi endalt ja vasta ise – saad targad vastused. Nii teegi.
8. Elu on selleks , et olla õnnelik. OLE!
AD on vaid võitluslipp ühe mehe - lipumehe käes, lahingu võidavad ikkagi tuhanded võitlejad, harjutajad, treenijad,. Tabletikene on vaid osakene (maksimaalselt 1/10) ravi-rajal oluline, 9/10 tuleb muu tegevusega täita.
Täita sellega, mis Õnneradadele viib!
Jüri O.-M. Ennet