Närvipingest käed krampi 11.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen loomult tundlik ja emotsionaalne ning viimasel nädalal suure eluprobleemi tõttu olen suures närvipinges ja stressis, tunnen ärevust ja öösel magan halvasti, pulss on tunduvalt kõrgem kui muidu ja süda peksleb aeg ajalt. Mõni päev tagasi tekkis rahutus, värinad,sõrmedest ja jalgadest hakkas surisema, nagu käed ja jalad sureksid ära . Ja surin läks aina tugevamaks ja üle kogu keha ja näo, kuni hakkasid jalad tuikama, sõrmed ja käed krampi kiskuma ja ma ei saanud neid enam liigutada, oleksin nagu halvatund. Sel hetkel ei olnud ma üksi ja sain abi ,südametilku ja rahustavaid tilku ( nime ei tea) . Järgmisel päeval tekkis vasakukäelaba pealt, sõrmenukkide ja randme juurest valu ja tuikamine. Siinkohal küsin, mis minuga juhtus ja miks nii juhtus ? Kas sellel juhtumisel võis tekkida mul mingi kahjustus ? Mida pean tegema, et seda enam ei kordu ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Keha ja psüühika on kaksikud. Psüühika pingeid vähendada (vt otsinguga Enneti Palve) ja kehalist võimekust suurendada (jalutuskäigud, treening).
Uni korda - Melatoniin (apteegi vabamüügist) õhtul, rahustavad teed.
Mineraalvesi (Borjomi) väga hea tõmbluste, värinate, krampide vastu.
vt otsinguga eelnevatest ärevushäire/paanika alt ja neid soovitusi siis ka praktiseerida.
Mona-Linda naeratus!
Jüri O.-M. Ennet