Tahaks nutta 13.07.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Olen viimasel paaril aastal pidanud läbi elama suuri muutusi. Pidevalt olen sundinud ennast olema tugev, pingutama, et mitte kuskilt otsast nôrgana näida....Seis nüüd selline, kus kõik emotsioonid on nagu otsa saanud, sees on nagu mingi tropp ja tahaks selle välja nutta. Ei suuda nutta, pisaraid pole. Viimati mäletan end nutmas aasta tagasi. See "tropp" minu sees teeb mind tundetuks nii vaimselt kui füüsiliselt. Olen proovinud vaimseid praktikaid, kuulanud kurba muusikat, mõelnud haledaid mõtteid- ei midagi! Kas ma peaksin mingit abi otsima? Ehk on olemas mingid "piripilli tabletid"?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanasti soovitati tervisevetele minekut, aga meil ju nii mere-järverannad, veed ja jalutusvõimalused. 5...10 km oleks vägev. Tehke enesetunde järgi.
Biblioteraapia - kõigil meil ju kümmekond raamatut mida korduvalt sirvime-loeme. Muinasjutud on on head (Uku Masingule väga meeldisid).
Viis suurt soovi, mida Kuldkalakeselt küsiksid? Need kirja ja siis leida neile lahendid!
Minu Palveharjutus: vabastab pingeist, parandab verevarustust ajus ja väike-vaagna piirkonnas, masseerib siseorganeid jne.
Elusihid paika, milles andekas - selles suunas siis elupurjed üles ja purjeta.
Hõbekandikul meid elusihtidel edasi ei viida - vajalik on sportlik võistlus, kohati ka võitlus. Looda endale, see on kindel!
Jüri O.-M. Ennet