Ärkan öösel ja enam magama ei jäe. 06.07.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Selline probleem et mitu päeva pole saanud korralikult magada. Lähen magama kuskil 22.30-23.15 ja ärkan 01.00-03.00 selle vahemikus, esimeel päeval ärkasin kell 1 ja jäin magama tagasi ja ärkasin kaks tundi hiljem kell 3 ja enam magama ei jäenud. Ja nüüd 4 päeva ärganud peale ühte ja enam magama ei jäe. Mingeid probleeme nagu stressiga ei ole. Mingeid rohte ei kasuta. Ja kuna ma noor inimene siis ei saa aru millest see tuleneda võib? :(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi oma murest Lähedastele - Emale, Isale. Kes sul lähedal ja lähedane on.
Käi päeval jalutamas, kohtu sõpradega - kui see võimalik.
Õhtul joo sooja jooki - rahustab, aitab uinuda.
Tee minu Palve esimest sammu - Rahuneb keha, rahuneb psüühika, loob head eeldused sügavaks uneks.

Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.

Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahunemine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Igast murest saab üle, ka sellest!
Jüri O.-M. Ennet