kergesti ärrituv naine. 24.07.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere mul on naine.kes ärritub ja ründab.poolelt sõnalt.kui teema ei ole talle meeltmööda.vääriti mõistmised kuna ta jätab taustalood kirjeldused info rääkimatta.üksikasju teadmata käitun ütlen valesti temajaoks midagi.läheb ta kohe põlema.ma juba kardan teda ma ei julge temaga suhelda.jätan endateada asjad.kus juba kahtlen et see võib teda ärritada.käisime ka holistika keskuses teraapias.suhteprobleemidega.kuu aega oli kõik korras.nüüd hakkab see kõik tasapisi tagasi tulema.mina ise kontrollin end rangelt.seega ise põhjuse andja ei ole mitte mingil juhul.elab välja ka suvalisi pahameeli minupeal,kui tööl halvasti läheb vms.ise ta seda probleemi ei näe.see teeb mind väga õnnetuks kui ta minuga nii käitub.meil on olnud väga palju suhte probleeme.äki sealt suunalt midagi..... siis ta süüdistab mind et ei hooli temast jne.kuigi teen temaheaks KÕIK.pigem tunnen temapoolt puudujääke minule neis asjades.ise ta ütleb et EI OSKA tundeid välja näidata ja EI OSKA hoolida.kui üritan süübida võimalikesse tagamaadesse ja põhjustesse.et miks nii on.ning küsin talt midagi.siis iga küsimuse range vastus onet TA EI TEA. palun nõu.aitähh.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sisepinged - stress - siit pidurdamatus ja plahvatuslik käitumine.
Seega:
1) Und korrigeerida ja korralik puhkus. Apteegi vabamüügist saab rahustavat teed ja und soodustavaid vahendeid. Melatoniin on uneks väga hea.
2) Kehaline aktiivsus ja veeprotseduurid rahustavad. Jalutuskäigud, harjutused.
3) Minu Palve-Meditatsiooni (vt. otsinguga) esimene samm rahustab nii keha kui ka psüühikat, parandab aju verevarustust, korrigeerib psüühika tegevust. Teen seda harjutust iga päev ja aastakümneid.
4) Kui veidi rahunemist juba, siis vaja selgitada plahvatuslikkuse põhjused (tööl, kodus, ??).
5) Psühhiaatri jutule - saab oludest selgust, vajadusel arstirohtu abiks.
Igat asja-olukorda annab parandada!
6) NB Kodus inimene võtabki sotsiaalsed pidurid maha ja käitub sedavõrd plahvatuslikumalt. Teie olete talle pingete maandamise piksevarras! Seda teades saate tema käitumisest palju paremini aru.
7) Tehke ka ise harjutusi. Anda teisele saab ikka seda, mida anda on. Mida rahulikumaks ennast muudate, seda rohkem on teil seda Rahu ka temale "kiirata".
8) Oleme elus - järelikult suur põhjus olla Õnnelik. Selle baasil annab seda elurõõmu edendada ja suurendada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet