Antidepressantide vähendamine 23.06.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun Teie abi antidepressantide vähendamisel. Olen tarvitanud 9 aastat antidepressante (psühhiaatri soovitamisel), kuid tunnen, et enam ei vaja neid. Tean, et köige öigem oleks nöu küsida raviarsti käest, kuid viimastel visiitidel ei ole muud abi saanud, kui vaid arst on uuendanud retsepti. Pealegi on ta vestelnud minu visiidi ajal telefoni teel teiste patsientidega. Nii et minule möeldud aeg on jäänud lühikeseks ja ma ei ole saanud öiget nöu ega abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Nädalapäevad võtta pool praegusest annusest, siis nädalapäevi kaks veel poole väiksemaks annus e. veerand praegusestannusest ja siis OK!
2) Alates tänasest tehke minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu mitu korda päevas ja Kindlast siis, kui seda AD rohtu võtate. Organism õpib siis hiljem
- harjutst tehes - mobiliseerima neid süsteeme, mida AD rohi tabletina-keemiliste ainetega mobiliseerib. Seega kujundame nö rituaalse refleksi.

Õpetan seda oma vastuvõttudel peaaegu kõigile patsientidele. Joonistan Ivani, kes tööle minnes lihatüki kaasa võtab ja tööl koerakesele annab ning samal ajal ka "Iljitsi lambikese" põlema paneb,(joonin ka koerakese, lihatüki ning lambi) ja nii siis Ivan-koer-lamp päevast päeva: liha-lamp, liha-lamp, ..nii kolm-neli nädalat. Kui nüüd kuu möödudes lihatükk koerale andmata jäi ja lamp põlema pandi, siis koer reageeris nii, nagu oleks saanud liha! Kõigile selge - Pavlovi tingitud refleks.
Järgnevalt selgitan meie olukorda, et liha-lamp süsteemi asemele meie kasutame rohi-harjutus (liha-lamp), rohi-harjutus, rohi-harjutus...3-4nädalat ja kui nüüd enam rohtu (liha) ei anna ja teeme harjutust (lamp), siis organism-psüühika reageerib nagu oleks saanud rohtu. Patsientidele ütlen, et see on
Pavlov-Enneti refleks e tingitus (nagu psühholoogid seda nimetavad), see rituaalne refleks on vaja endal välja töötada ja kui toimib juba, siis nimetada seda refleksi juba omanimeliselt.
Selline refleks toimib eelkõige rahustite, uinutite, AD puhul ja on üheks lisavõimaluseks muude ravivõtete kõrval.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet