Kas rohtudega või ilma?? 01.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!!!

Olen vahelduva eduga oma ärevusega võidelnud,kui märtsi algul psühholoogi juures käisin siis ütles kohe alguses et ei ole vaja igapäev oma kehva enesetundega võidelda vaid mine psühhiaatri juurde ja saad rohud peale...
Peale seda hakkasin võitlema,sest ma ei taha rohtusid saada,vaid tahan ilma hakkama saada ja sellest lahti saada...
Hakkasin korralikult sööma,sain ka raua tabletid peale sest hemoglobiin madal,mulle tundub üldse et sellest oli vahepeal paha olla,sest lihtsalt nõrk olin...
Mul ei ole paanika hoogu olnud juba pikalt,no arvan et poolteist kuud kindlasti kui mitte rohkem...
Mul vahepeal lööb süda nagu põmm-põmm,kõvemini ja kiiremini,tunnen seda ja see häirib mind,sest see juhtub täiesti erinevates situatsioonides.
No pinge peavalud on ka tihti,aga nenedel päevadel lihtsalt puhkan ja olen või käin õues värske õhu käes,see aitab palju.
Kui mul need paanika hood nii harva on,siis ju pole rohtusid vaja,üldine seisund on ka parem kui muidu,et ei ole igapäev paha olla,jah mõtlen ikka kui kuskilt valutab et mis see ja see on,aga pere arst on mu südant igakord kuulanud kui olen vastuvõtul käinud,alles käisin vereproovi andmas,ainult hemoglobiin oli madal...Muretsemiseks pole ju põhjust...Plaanin raamatukokku minna ja sealt võtta raamatuid stressi kohta jne...et endale sisendada ja ennast ise ravida ilma tablettideta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule, tema annab ju peale arstirohtude (kui rohtu ikka vaja ongi) ka muid soovitusi. Psühhiaater annab soovitusi, teie viite need ellu (kas siis tabletiga või ilma - ise otsustate).

Üldtervislikke juhiseid saate ka minu raamatust "Väljavalitu" - vt. Tervisemaja peatükke ja neid siis praktiseerida.
Ka muud raamatud on head, head kui neis olevaid mõistlikke soovitusi (kui need sobilikud on) ellu rakendada.

Lugemine ilma järgnevate tegudeta on poolik tegutsemine.
Tegudes ilmneb inimese tervenemistahe, muutumistahe.

Tahtetegudele!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet